Wiosenna promocja na obrączki i pierścionki w Luva! -10% z kodem WIOSNA2021 w dniach 07-18.04.2021! zobacz
gwarancjaDożywotnia gwarancja
modyfikacjaMożliwość modyfikacji produktów
korektaKorekta rozmiaru
ubezpieczonaDarmowa i ubezpieczona wysyłka

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE

Pierścionek zaręczynowy LUVA

Pierścionek zaręczynowy to symboliczny prezent, którym dwoje zakochanych pieczętuje swoją miłość i postanawia planować wspólną przyszłość. Jest wyrazem najgłębszych uczuć wobec drugiej osoby i początkiem zmian w życiu. Jest świadkiem najczulszych momentów, wzruszających wyznań i zostanie zapamiętany przez oboje zakochanych na całe życie. Warto zatem wybrać taki pierścionek, który będzie podobał się ukochanej kobiecie oraz będzie symbolizował łączącą Was więź.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Propozycji na ten jedyny pierścionek jest mnóstwo. Pewnym jest, że najbardziej klasycznym, pełnym miłości i szlachetności jest pierścionek ze złota. Wybór idealnego modelu często wiąże się z wyborem pomiędzy żółtym a białym złotem. Podpowiedzią w tym przypadku powinien być styl biżuterii noszonej przez ukochaną na co dzień. Należy bacznie obserwować i słuchać wybranki, by pierścionek był strzałem w dziesiątkę. Najbardziej popularnym wyborem wśród Panów od dawna jest pierścionek zaręczynowy z brylantem. Brylant, czyli oszlifowany diament, symbolizuje wieczność, niezniszczalność i ogromną moc. Jest zatem w tradycji zaręczyn symbolem trwałości związku i dobrą wróżbą na przyszłość. Do tego jego blask nigdy nie przygaśnie, ponieważ jest to najtwardszy z kamieni szlachetnych. Co za tym idzie nie można go zarysować niczym, poza drugim diamentem. Pierścionki z diamentem to także wspaniała propozycja ze względu na ich uniwersalny styl i ponadczasowość. 

Pierścionki z kamieniami szlachetnymi

Diamenty to nie jedyne kamienie posiadające zakorzenioną w tradycji symbolikę związaną z miłością. Od setek lat jednym z najbardziej cenionych kamieni w biżuterii jest szafir. Pierścionek zaręczynowy z szafirem był niezwykle szanowany na królewskich dworach, ponieważ wierzono w jego magiczne właściwości niosące jego posiadaczkom zdrowie i piękne, długie życie. Obecnie pierścionki zaręczynowe z szafirem są bardzo popularne, co zawdzięczają swojej głębokiej, ciemnoniebieskiej barwie. Za wyjątkowy kolor, przywołujący na myśl głębię oceanu kobiety pokochały także pierścionki ze szmaragdem. Jego nasycona, nieprzekłamana zieleń urzeka nie tylko romantyczki, lecz także kobiety noszące biżuterię z mocnymi, kolorystycznymi akcentami. Fioletową, głęboką barwą zachwyca także tanzanit. Pierścionek z tym minerałem to coraz częstszy wybór zakochanych mężczyzn. Jest na tyle oryginalny, by wyrazić wyjątkowość uczuć między dwojgiem ludzi, jednocześnie mając delikatny i subtelny charakter. 

Ważny jest także rozmiar pierścionka zaręczynowego. Warto w tej sprawie przyjrzeć się uważnie noszonej przez ukochaną biżuterii lub poradzić się jej przyjaciółek. Wiele cennych porad o tym jak zmierzyć pierścionek znajdziecie na naszym blogu. Dawniej, w czasach starożytnych, z których wywodzi się tradycja zakładania pierścienia na palec wybranki, kobiety nosiły pierścionki na lewej dłoni. Żyły przechodzące przez tą dłoń miały prowadzić prosto do serca. Obecnie pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni. Gdy dołącza do kompletu obrączka, jest on przenoszony na dłoń lewą lub zostawiany przez Panny Młode razem z obrączką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium