gwarancjaDożywotnia gwarancja
modyfikacjaMożliwość modyfikacji produktów
korektaKorekta rozmiaru
ubezpieczonaDarmowa i ubezpieczona wysyłka
Wszystko, co trzeba wiedzieć o diamentach
Wszystko, co trzeba wiedzieć o diamentach

Wszystko, co trzeba wiedzieć o diamentach

Poza sprzedażą biżuterii zaręczynowej oraz ślubnej specjalizujemy się także w oferowaniu wyjątkowych certyfikowanych diamentów. Każdy diament w naszej kolekcji, począwszy od 0,30 karata, posiada międzynarodowy certyfikat GIA, IGI lub HRD - instytucji uznanych za złoty standard w branży gemmologicznej. Te certyfikaty to nie tylko gwarancja autentyczności i wartości, ale również zapewnienie, że każdy kamień jest wyjątkowy. Zrozumienie zasady 4C (Carat, Colour, Clarity, Cut) to podstawa, która pozwala naszym klientom dokonać świadomego wyboru, a my w Luva jesteśmy tutaj, aby pomóc w każdym kroku tej podróży.


Ocena jakości diamentów - rozumienie zasady 4C

Podstawą w ocenie diamentów jest zasada 4C, czyli cztery kluczowe cechy: carat (masa), colour (barwa), clarity (czystość), oraz cut (szlif). To one definiują wartość i piękno każdego diamentu.

 • Carat, czyli masa: masa diamentu mierzona jest w karatach. Jeden karat równa się 200 miligramom (0,2g). Waga wpływa bezpośrednio na cenę kamienia - im większy diament, tym jest cenniejszy. W Luva oferujemy diamenty w różnych wielkościach, w zależności od upodobań i budżetu klienta, zaczynając już od 0.10 ct do…no właśnie, górna granica nie istnieje. Do każdego projektu indywidualnie dobieramy rozmiar kamienia pasujący do charakteru pierścionka, stylu kobiety, budżetu przeznaczonego na realizację.
 • Colour, czyli barwa: barwa diamentu oceniana jest na skali od D (całkowicie bezbarwne) do Z (lekko żółte). Im mniej barwy w diamencie, tym jest on cenniejszy. Nasze diamenty cechują się wysoką jakością barwy, zapewniając niezrównany blask.

  Dla wszystkich naszych wyrobów gwarantujemy standard barwy minimum  H, a w pierścionkach z diamentem o masie co najmniej 0,30 ct oferujemy kamienie o barwie od H do D.
 • Clarity, czyli czystość: czystość diamentu odnosi się do ilości wewnętrznych inkluzji (wrostków) i zewnętrznych skaz np. na tafli diamentu. Skala czystości zaczyna się od Flawless (FL) gdzie kamień oceniany jest na lupowo czysty, bez wad do I3 (zamiennie używa się też określenia P3), gdzie defekty widoczne gołym okiem.

  Oceny kamieni dokonuje się pod lupą o 10-krotnym powiększeniu lub pod mikroskopem. W Luva, oferujemy kamienie o różnych poziomach czystości, dostosowane do indywidualnych preferencji i budżetów. Chcemy jednak, by nasza biżuteria uwodziła blaskiem bez końca, więc proponujemy kamienie o czystości nie słabszej niż Si2.

Skala czystości diamentów opracowana przez ekspertów GIA

LC/IF – lupowo czysty,

VVS1/VVS2 – bardzo, bardzo małe inkluzje, bardzo trudno je dostrzec nawet pod 10-krotnym powiększeniem

VS1/VS2 – bardzo małe zanieczyszczenia, ledwo widoczne pod lupą

SI1/Si2 – małe inkluzje, mogą być niewidoczne gołym okiem, jednak można je łatwo zobaczyć pod lupą

I1/I2/ I3 – posiadają liczne zanieczyszczenia, niska klasa czystości

 • Cut, czyli szlif: Najpopularniejszym szlifem diamentu jest szlif brylantowy czyli okrągły. Diamenty szlifuje się także w innych kształtach, mówimy wtedy o szlifach typu markiza, owal, gruszka, serce, poduszka, szlif szmaragdowy, princessa, radiant. 

Szlif to nie tylko kształt kamienia, ale przede wszystkim sposób, w jaki został on oszlifowany, aby optymalnie odbijać światło. Dobry szlif potrafi w pełni wydobyć piękno diamentu. 

Na jego ocenę i klasyfikację mają wpływ proporcje kamienia oraz wykończenie szlifu diamentu. Ocenia się je w skali: Doskonały (Excellent), Bardzo Dobry (Very Good), Dobry (Good), Zadowalający (Fair) i Słaby (Poor). Pod uwagę bierze się trzy czynniki szlif (Cut), wypolerowanie (Polish), symetrię (Symmetry).

Oceniając szlif pod uwagę eksperci biorą proporcje diamentu, czyli wysokość korony, głębokość pawilonu, wysokość rondysty, rozmiar i kąty nachylenia poszczególnych faset względem siebie. Poler informuje o stopniu wypolerowania faset diamentu. Symetria, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy symetrycznego ułożenia faset diamentu, oraz przebiegu krawędzi, które je rozdzielają. 

Cut, czyli szlif

Certyfikacja gwarancją jakości

Każdy diament w Luva posiada certyfikat wystawiony przez naszych ekspertów. Do diamentów o masie 0,30 ct i większych zapewniamy dodatkowo międzynarodowy certyfikat GIA, IGI, lub HRD, które są najbardziej renomowanymi instytucjami certyfikującymi na świecie. Te certyfikaty zapewniają, że każdy kamień został dokładnie przebadany i oceniony zgodnie z międzynarodowymi standardami. Dają one klientom pewność, że inwestują w produkt najwyższej jakości.
Każdy certyfikowany diament na rondyście posiada laserową inskrypcję z numerem certyfikatu poświadczającym jego jakość. Taki zabieg umożliwia weryfikację kamienia oprawionego w biżuterii i porównanie numeru z inskrypcji z certyfikatem papierowym lub raportem w wersji online zamieszczonym na stronie laboratorium, które oceniało kamień.

Te ekskluzywne kamienie szlachetne oprawiamy w naszych kolekcjach pierścionków zaręczynowych

pierścionek zaręczynowy z diamentem 1ct

Certyfikaty do diamentów GIA, IGI i HRD

W świecie jubilerstwa, certyfikaty GIA, IGI i HRD stanowią złoty standard w ocenie i potwierdzaniu jakości diamentów. 

 • GIA, założone w 1931, jest prestiżową organizacją gemmologiczną, znane z systemu oceny diamentów 4C, ustanawiając międzynarodowy standard. Oferuje szczegółowe analizy i certyfikaty z mapą inkluzji. 
 • IGI, założony w 1975, oferuje certyfikację diamentów i biżuterii, ceniony za precyzję i szczegółowość ocen. 
 • HRD, założony w 1973 w Antwerpii, jest europejskim autorytetem w certyfikacji diamentów, edukacji i badaniach, ceniony za rygorystyczną metodologię oceny.

Gdzie kupić diament z certyfikatem? Sprawdź ofertę Luvy!

W dzisiejszym świecie rynek jubilerski jest pełen różnorodnych ofert. Kluczowe jest wybranie zaufanych miejsc, które oferują sprzedaż diamentów z certyfikatem. Dzięki temu klient ma pewność, że inwestuje w kamień, który został dokładnie przebadany i oceniony przez renomowane instytucje. Brylanty z certyfikatem oraz diamenty z certyfikatem to nie tylko gwarancja jakości, ale i transparentności pochodzenia oraz przetwarzania kamienia. Luva to zaufany sprzedawca diamentów. Zapewniamy, że kamienie w naszej ofercie o masie od 0,30 ct w górę posiadają międzynarodowe certyfikaty GIA, IGI, lub HRD. Diamenty sprowadzamy bezpośrednio od naszych dostawców w Antwerpii, dzięki czemu ceny naszych wyrobów z diamentami są bardzo konkurencyjne. 

pierścionki zaręczynowe z diamentami Luva

Twój kamień, Twój wybór: personalizuj z nami swoją biżuterię!

Klient zainteresowany pierścionkiem zaręczynowym z brylantami może w naszych salonach stacjonarnych osobiście obejrzeć kamienie w towarzystwie naszych ekspertów. Na podstawie swoich empirycznych doświadczeń i fachowych porad z naszej strony wybiera kamień, który zostanie oprawiony w jego biżuterii.

W Luva stawiamy na zadowolenie klientów wynikające ze świadomości podjętego wyboru. Informujemy o wszystkich aspektach, które mają wpływ na odbiór finalnego dzieła naszych złotników. Od omówienia oczekiwanej stylistyki biżuterii, przez komfort noszenia poszczególnych wzorów, detale techniczne projektu po właśnie jakość wykorzystanych w biżuterii kamieni szlachetnych. Samodzielny wybór kamienia dokonany przez klienta to ekskluzywne doświadczenie zachęcające do zagłębienia się w świat sztuki złotniczej. Kto raz pozna piękno personalizowanej biżuterii z kamieniami szlachetnymi płynące z ich naturalnej różnorodności, ten na pewno nie poprzestanie na jednym podarunku. 

W Luva zależy nam na tym, by nasi klienci mieli pełne zaufanie do każdego zakupu, wiedząc, że inwestują w coś autentycznego i wyjątkowego.

pierścionek luva z diamentem na zamówienie

Dlaczego warto wybrać certyfikowane diamenty od Luvy?

Wybór jakościowego diamentu to nie tylko inwestycja w piękno, ale również w pewność i zaufanie. Nasza oferta certyfikowanych diamentów stale się poszerza i daje niezliczone możliwości do stworzenia własnej, niepowtarzalnej biżuterii, która będzie towarzyszyć w najważniejszych momentach życia. Zapraszamy do odkrycia naszej kolekcji i doświadczenia luksusu, który jest teraz na wyciągnięcie ręki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium