gwarancjaDożywotnia gwarancja
modyfikacjaMożliwość modyfikacji produktów
korektaKorekta rozmiaru
ubezpieczonaDarmowa i ubezpieczona wysyłka
Zgubienie obrączki — co robić, jak temu zapobiec?
Zgubienie obrączki — co robić, jak temu zapobiec?

Zgubienie obrączki może przydarzyć się każdemu. W pracy, w ogrodzie, na wakacjach… Wszędzie pojawiają się okoliczności, które mogą doprowadzić do takiego wypadku. Czy można temu jakoś zapobiec? Co robić, gdy to już się stanie?

Jak zabezpieczyć się przed zgubieniem obrączki?

Obrączki ślubne to wyjątkowa pamiątka zaślubin i symbol miłości między dwiema osobami. Wkładamy wiele wysiłku, aby wybrać idealny model, a potem ze szczególną uwagą dbamy o tę biżuterię. Mimo to zdarzają się sytuacje, na które nie mamy wpływu i obrączka ginie. Jak najlepiej temu zaradzić?

Właściwy rozmiar

Kluczową kwestią, aby obrączka nie zsuwała się z palca podczas codziennych czynności, jest dobranie właściwego rozmiaru. W poradniku Luvy znajdziemy wskazówki, jak zmierzyć i dobrać rozmiar pierścionka lub obrączki. Doradca w salonie stacjonarnym również pomoże nam podjąć najlepszą rozmiarową decyzję.

Czasami rozmiar naszego palca zmienia się po kilku latach. Jeśli od czasu ślubu zrzucimy więcej kilogramów, będzie to widoczne również na naszych dłoniach. Warto wtedy rozważyć pomniejszenie złotego krążka, by znów jak najlepiej pasował do palca.

Przeczytaj też nasz poradnik o tym, jak zdjąć obrączkę lub pierścionek ze spuchniętego palca.

Przechowywanie

Wraz z parą obrączek dostajemy od jubilera pudełeczko do ich przechowywania. To bezpieczne miejsce, w którym możemy trzymać nasze złoto podczas prac domowych, treningów sportowych czy aktywności w plenerze. 

Kiedy ściągamy obrączkę poza domem, warto mieć takie stałe miejsce, w którym będzie bezpieczna i nienarażona na działanie innych czynników zewnętrznych, np. w osobnej przegródce w portfelu.

Część osób decyduje się nie ściągać jej podczas żadnych codziennych aktywności. To też dobry sposób, by uniknąć zostawienia jej w przypadkowym miejscu. Należy jednak pamiętać, że wtedy narażamy biżuterię na szybsze zużycie, zarysowania, ścieranie się, a nawet zmianę kształtu.

Zgubiona obrączka — jak temu zapobiec?

Zgubiona obrączka — co robić? 

Mimo największej ostrożności, czasem nie udaje się uchronić się przed zgubieniem obrączki. Nie trzeba wtedy wpadać w panikę. Prześledźmy wszystkie ostatnie miejsca, kiedy mieliśmy ją jeszcze na palcu. Popytajmy znajomych, sprzedawców w okolicznych sklepach, spróbujmy poszukać naszej zguby w sieci, np. na lokalnych grupach. 

Podejrzewając, że znalazł ją ktoś obcy, możemy upewnić się w miejscowych skupach i salonach jubilerskich, czy obrączka nie została odsprzedana. Niektóre pary właśnie w taki sposób docierają do swojego krążka.

Kiedy nie ma już szans na odnalezienie, zgłośmy się do jubilera, który zrobił naszą ślubną pamiątkę. Odtworzenie jej zawsze jest możliwe! W Luvie jesteśmy w stanie stworzyć każdy pojedynczy model według wytycznych małżonków. Zamówienie tylko jednej sztuki nie stanowi żadnego problemu.

Zgubienie obrączki - poradnik, co robić

Spojrzenie z innej perspektywy

Zgubienie obrączki ślubnej to zawsze nieprzyjemny incydent. Nie warto się jednak zadręczać, że nie odzyskamy tej jedynej, autentycznej pamiątki. Wyrobienie nowego egzemplarza to wspaniała okazja do odświeżenia ślubnych emocji. Czasem pary decydują się z tej okazji nawet na odnowienie przysięgi. Pozwala to spojrzeć na sytuację w nieco jaśniejszych barwach.

Przeczytaj też użyteczne porady o tym, jak przechowywać biżuterię

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium