gwarancjaDożywotnia gwarancja
modyfikacjaMożliwość modyfikacji produktów
korektaKorekta rozmiaru
ubezpieczonaDarmowa i ubezpieczona wysyłka
Planer Ślubny - jak planować ślub i wesele?
Planer Ślubny - jak planować ślub i wesele?

Planer Ślubny - jak planować ślub i wesele?

Planner wesela – krok po kroku Jesteście już narzeczeństwem. Emocje opadły, radość wciąż trwa, ale teraz Waszą głowę zaprzątają już inne myśli. Czas zacząć planowanie wesela! Jest tyle rzeczy do zrobienia, że nie wiadomo za co się zabrać! Na szczęście nie ma rzeczy niemożliwych – szczególnie, gdy przyświeca nam wizja wspólnego, szczęśliwego życia! Dla wszystkich myślących już o tym ważnym dniu przygotowaliśmy specjalny poradnik, w którym pokazujemy, jak krok po kroku zaplanować idealny ślub i wesele.

Planowanie wesela – harmonogram

W naszym planerze zaprezentowaliśmy 12-miesięczne przygotowania. Chcemy pokazać, że jest to wystarczająco dużo czasu, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Nie potrzebny jest żaden stres, tylko dobra organizacja!

Od czego zacząć planowanie wesela?

Wszystko zaczyna się od ustalenia daty ślubu. Oczywiście jest to zależne od dostępności terminów w miejscach, w których chcemy zorganizować to wyjątkowe wydarzenie. Mowa tu o kościele lub też urzędzie stanu cywilnego, a także o sali, w której odbędzie się wesele. Warto także poznać opinię najbliższych na temat dogodnego terminu dla osób, które są dla nas najważniejsze. W końcu chcemy mieć je blisko w jednym z najważniejszych dni w naszym życiu. Przed przejściem do właściwego planowania powinniśmy także określić budżet, który będzie przeznaczony na ślub i wesele.

12 miesięcy do ślubu…

Planowanie ślubu krok po kroku zaczyna się 12 miesięcy przed wielkim dniem. Mamy już termin, a więc mamy także zarezerwowane miejsce ceremonii oraz salę weselną. Jest to już naprawdę duży krok! Jednak przed przyszłym państwem młodym jest wiele spraw do ogarnięcia. Zacznijmy od szczegółów samego miejsca, w którym będziecie świętować przypieczętowanie swojej miłości!

SALA WESELNA

Wybór sali weselnej powinien być dobrze przemyślany. Oczywiście każda młoda para ma swój własny pomysł na całe przyjęcie. Możemy wybrać miejsce, które jest wpisane w stylistykę całego ślubu i wesela. Jednak warto pomyśleć także o innych aspektach, a więc: odległość od miejsca ceremonii, powierzchni oraz ofercie danej sali (menu, alkohol i inne usługi, które są zawarte w cenie).

FOTOGRAF I MUZYKA

Kolejne kwestie do załatwienia, to zarezerwowanie fotografa oraz zorganizowanie muzyki. Na rok przed ślubem musimy zadbać o dopięcie wszystkich rzeczy, które mogą być niedostępne, im bliżej będzie do wielkiego dnia. Wybór fotografa powinien opierać się przede wszystkim na jego portfolio. Łatwo jest po nim ocenić, jaki styl oraz technikę ma dana osoba. Można także zdecydować się na kamerzystę. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Muzyka to wybór pomiędzy DJ a orkiestrą. Dodatkowo można wynająć także wodzireja, który będzie prowadził całe wesele.

LISTA ŚLUBNA – 9-12 MIESIĘCY PRZED

 1. Rozpoczęcie prowadzenia plannera ślubnego.
 2. Zorganizowanie segregatora na wszelkie dokumenty i rachunki.
 3. Zapoznanie rodziców państwa młodych. Budżet. Lokalizacja, styl, pomysł.
 4. Odwiedzenie wybranych kościołów/urzędu stanu cywilnego oraz sali weselnych. Rezerwacja i ustalenie terminu.
 5. Dopełnienie formalności w kościele/urzędzie stanu cywilnego.
 6. Lista gości.
 7. Ewentualnie: wynajęcie wedding plannera.

planowanie listy gości

9 miesięcy do ślubu…

Teraz pora zająć się kolejnymi sprawami dotyczącymi organizacji ślubu i wesela. Warto podjąć temat wyboru świadków. Państwo młodzi zwykle w głębi serca mają na to miejsce odpowiednie osoby. To ważne, aby tego dnia ważni dla nas ludzie wspierali nas i byli blisko. Tutaj zostańmy jeszcze w temacie gości. Powinniśmy zebrać informacje na temat osób przyjezdnych, dla których konieczne będzie zarezerwowanie pokoi w hotelu. Na 6-9 miesięcy przed ślubem jest też odpowiedni moment na wybór obrączek, sukni ślubnej oraz garnituru. Chociaż najważniejszą teraz kwestią jest suknia, na którą powinniśmy mieć najwięcej czasu. W końcu będzie ona szyta i przerabiana, a więc trzeba odpowiednio wcześniej ją wybrać. Mamy także teraz czas na zapoznanie się z menu weselnym oraz na wybór ciast i tortu.

LISTA ŚLUBNA – 6-9 MIESIĘCY PRZED

 1. Wybranie świadków.
 2. Dopięcie listy gości oraz zarezerwowanie pokoi hotelowych dla przyjezdnych osób.
 3. Uzgodnienie szczegółów sesji narzeczeńskiej/ślubnej z fotografem.
 4. Rozpoczęcie poszukiwań obrączek.
 5. Wybranie i zamówienie sukni ślubnej.
 6. Degustacja menu, wybranie ciast i tortu.
 7. Ewentualnie: zaplanowanie podróży poślubnej.

obowiązki świadków na ślubie i weselu

6 miesięcy do ślubu…

Emocje zaczynają już naprawdę rosnąć! Coraz bliżej do cudownego dnia, w którym zostanie przypieczętowana Wasza miłość. Czas dopiąć jeszcze więcej szczegółów. Przecież chcemy, aby wszystko było idealnie. To już pora na zaproszenia! Najpierw powinniśmy wybrać styl i pomysł. Wiele par decyduje się na stworzenie własnoręcznych kartek i ich treści. Możemy także skorzystać z gotowych zaproszeń, które możemy zamówić w wielu miejscach w Internecie. W treści powinniśmy zawrzeć kluczowe informacje, a więc datę, godzinę oraz miejsce – zarówno ślubu, jak i wesela. Warto także dopisać notkę o ewentualnych prośbach odnośnie prezentów. Jeśli nie chcemy dostawać kwiatów, które z pewnością nie przetrwają długo, a większość z bukietów się zmarnuje, możemy poprosić o wina, czekolady, książki czy popularne kupony na loterię. W tym okresie przed ślubem powinniśmy także zadbać o… siebie! Jeśli planowaliśmy dietę lub rozpoczęcie ćwiczeń, to jest to najwyższa pora! Można także zająć się organizowaniem transportu dla gości, a także dla siebie.

LISTA ŚLUBNA – 4-6 MIESIĘCY PRZED

 1. Stworzenie i wysłanie zaproszeń (min. 2 miesiące przed ślubem).
 2. Przygotowanie dokumentów, które będą potrzebne w kościele/urzędzie stanu cywilnego.
 3. Dieta, ćwiczenia – to ten czas!
 4. Transport dla gości i samochód dla państwa młodych.
 5. Zamówienie obrączek.

4 miesiące do ślubu…

Czasu jest już naprawdę mało! Powinniśmy teraz zadbać o wszelkie terminy i sprawy organizacyjne. Mowa tu o kosmetyczce, fryzjerze, samochodzie itp. Warto przejrzeć planner ślubny i sprawdzić, czy na pewno wszystko się zgadza. Planowanie wesela wymaga naprawdę dobrej organizacji i pilnowania terminów. Na 2-4 miesiące przed ślubem powinniśmy mieć zamówiony tort, wybrane menu, a także zorganizowany alkohol. Jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnego stresu, to w tym okresie warto załatwić wszystkie sprawy. Na miesiąc przed ślubem będziemy mogli spokojnie myśleć tylko o radości i szczęściu, którego doświadczymy w tym wyjątkowym dniu.

LISTA ŚLUBNA – 2-4 MIESIĘCE PRZED

 1. Dostarczenie dokumentów potrzebnych do zawarcia małżeństwa, a także odebranie.
 2. Kupić garnitur ślubny.
 3. Tort, menu, alkohol.
 4. Przygotowanie/przećwiczenie pierwszego tańca.
 5. Znaleźć pomysł na upominki dla gości.

Miesiąc do ślubu…

Atmosfer jest już całkiem przepełniona emocjami, miłością i z pewnością chociaż leciutkim stresem! To pora na sprawdzenie, czy wszystko na pewno będzie idealne. Panna młoda powinna udać się na próbny makijaż oraz fryzurę, a także na ostatnie przymiarki sukni ślubnej. Na miesiąc przed ślubem trzeba także ostatecznie określić, ile osób potwierdziło swoją obecność. Teraz możemy usadzić gości przy stołach. To także czas na ostatnie szczegóły – bukiet ślubny, dodatki, ustalenie zabaw i wszelkich drobnostek, o których do tej pory nie myśleliśmy.

LISTA ŚLUBNA – MIESIĄC PRZED

 1. Usadzenie gości przy stołach.
 2. Ostatnie ustalenia z usługodawcami na weselu.
 3. Dopiąć szczegóły: kwiaty, bukiet, dodatki.
 4. Ostatnie przymiarki ślubnych strojów.

Kilka dni do ślubu…

Tuż przed samym ślubem powinniśmy zadbać o nas samych. Odstresujmy się, zapewnijmy spokój, oderwijmy się od całego weselnego zamieszania! Warto ostatni raz przećwiczyć taniec, ustalić z księdzem przebieg ceremonii, porozmawiać ze świadkami itp. Jednak najważniejsze to zachować spokój. Na te kilka dni przed ceremonią z pewnością wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Dzień przed ślubem zaplanuj cały rozkład od poranka. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz, a na wszystko będziesz mieć odpowiednio dużo czasu. Tak! To już! Wspaniały dzień ślubu… Życzymy młodej parze szczęścia na nowej drodze życia. Niech miłość będzie z dnia na dzień jeszcze silniejsza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium