Zaprojektuj swoje obrączki i uzyskaj rabat 10%! Prześlij formularz, w notatce wpisz kod rabatowy: PROJEKTWIOSNA. zobacz
gwarancjaDożywotnia gwarancja
modyfikacjaMożliwość modyfikacji produktów
korektaKorekta rozmiaru
ubezpieczonaDarmowa i ubezpieczona wysyłka
Pierścionek zaręczynowy i przesądy na jego temat
Pierścionek zaręczynowy i przesądy na jego temat

Pierścionek zaręczynowy i przesądy na jego temat

Przesąd, innymi słowy zabobon, to bezpodstawna i uparta wiara w istnienie związku przyczynowo-skutkowego między danymi zdarzeniami. Jest ona pozbawiona racjonalnych podstaw i niemożliwa do weryfikacji. Przez lata zaręczyny oraz ślub także obrosły w wiele takich uprzedzeń. Pierścionek zaręczynowy i przesądy na jego temat zebraliśmy w najnowszym artykule - zapraszamy do lektury!

Pierścionek zaręczynowy i przesądy na jego temat

Pierścionek zaręczynowy i przesądy na ten temat to długa lista. Zacznijmy zatem od podstawowych informacji na jego temat. Wiele osób wierzy, że tego rodzaju biżuteria powinna zostać wykonana z możliwie jak najtrwalszego materiału, bo przełoży się to na trwałość przyszłego związku małżeńskiego. Identyczna zasada działa w przypadku pierścionków zaręczynowych z kamieniami szlachetnymi - warto sięgać po możliwie jak najtrwalsze, na przykład brylanty. Niewskazane jest kupowanie pierścionka zaręczynowego w poniedziałek lub piątek, bo przełoży się to na konflikty małżeńskie.

Kolejny przesąd na temat pierścionka zaręczynowego dotyczy jego ceny. Jeden z częściej pojawiających się zabobonów na temat zaręczyn jest taki, że pierścionek powinien kosztować tyle, co trzy pensje mężczyzny. Co jeśli przyszły pan młody zdecyduje się na coś tańszego? Oznacza to, że nie ceni należycie swojej wybranki, a nawet że na nią nie zasługuje. 

Zaręczyny - przesądy

Zaręczyny - przesądy

Także zaręczyny obrosły w przesądy. Jeden z zabobonów dotyczy momentu zakładania pierścionka zaręczynowego na rękę wybranki i głosi, że opuszczenie pierścionka w tym czasie zwiastuje nieudane małżeństwo. Niektórzy wierzą, że po zaręczynach nie można zdejmować tej biżuterii ani na moment ani dawać przymierzać pierścionka innym osobom, bo przynosi to pecha, a nawet może skończyć się zdradą! Istnieje też teoria o tym, że panna młoda w dniu ślubu nie powinna mieć na swoich palcach innej biżuterii niż pierścionek zaręczynowy, bo przyniesie to pecha jej małżeństwu. 

Za mały pierścionek zaręczynowy - przesądy

Co w sytuacji, gdy druga połówka podaruje podczas oświadczyn za mały pierścionek zaręczynowy? Przesądy mówią jasno, że takie małżeństwo szybko się rozpadnie. Za ciasny pierścionek oznacza, że partnerzy są źle dopasowani lub mężczyzna będzie dominować w tym związku.

Za duży pierścionek zaręczynowy - przesądy

Za duży pierścionek zaręczynowy? Przesądy na ten temat są takie, że to także zły omen dla przyszłego małżeństwa. Zbyt duży krążek to znak, że związek nie przetrwa długo, a także pojawi się w nim problem niewierności. 

Pierścionek zaręczynowy z perłą - przesądy

Pierścionek zaręczynowy z perłą także nie jest wolny od przesądów. Pochodzący z Podlasia zabobon jasno mówi, że jeśli mężczyzna podaruje swojej drugiej połówce taki pierścionek, to już po ślubie stanowczo się zmieni i nie będzie to zmiana na lepsze. Inne staropolskie przesądy na temat biżuterii z pereł głoszą, że osoba ją nosząca będzie zalewać się łzami z winy osoby, którą ją obdarowała. 

Pierścionek zaręczynowy i przesądy - podsumowanie

Pierścionek zaręczynowy i przesądy na jego temat, które opisaliśmy powyżej, oczywiście należy traktować z przymrużeniem oka i dużym dystansem. Każda osoba pewna uczuć do swojej wybranki może wybrać taki pierścionek, jaki uważa że pasuje do jej charakteru oraz gustu. Nieważne, w jaki dzień dokona zakupu, bo związek zbudowany na zaufaniu oraz miłości przetrwa nawet, gdy biżuteria będzie mieć perły lub zostanie kupiona w poniedziałek. :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium