gwarancjaDożywotnia gwarancja
modyfikacjaMożliwość modyfikacji produktów
korektaKorekta rozmiaru
ubezpieczonaDarmowa i ubezpieczona wysyłka
Opcje przeglądania

Obrączki żółte złoto - tradycja w najlepszym wydaniu

Z ceremonią ślubną od lat nierozłącznie wiąże się tradycja wręczania sobie przez małżonków obrączek - żółte złoto to nadal jeden z najpopularniejszych, stosowanych do produkcji takich pierścionków kruszców. Obrączki żółte złoto są symbolem jedności i tworzenia nierozerwalnej, silnej rodziny przez dwoje zakochanych w sobie ludzi. Dlaczego obrączki wykonywane są ze złota? Jest to bardzo cenny kruszec, który niezmiennie w czasie cechuje się wysoką wartością i wszechstronnością zastosowania nie tylko w jubilerstwie, lecz wszelkiego rodzaju zdobnictwie. Kojarzony jest z czymś wyjątkowym, rzadkim, podobnie jak prawdziwe uczucie łączące dwoje małżonków. Obrączki z żółtego złota to jakość na lata, ponieważ ta biżuteria jest noszona na co dzień, dlatego warto zainwestować w trwały i odporny na uszkodzenia kruszec.

Klasyczne obrączki z żółtego złota

Obrączki z żółtego złota to klasyka, którą na tę wyjątkową okazję zaślubin wybierali nasi rodzice i dziadkowie. Odcień tego kruszcu może się jednak różnić w zależności od próby, w jakiej wykonane są obrączki. Czyste złoto samo w sobie jest dosyć miękkie i plastyczne. Dlatego, by wyroby z niego były trwałe i długo cieszyły nasze oczy, dodaje się do niego domieszki innych metali. Dodatek srebra, niklu czy palladu sprawia, że stop złota jest bardziej odporny na wynikające z codziennego użytkowania mikrouszkodzenia czy zarysowania.
Miłośnikom oryginalnych rozwiązań i nietypowej biżuterii polecamy sprawdzenie obrączek srebrnych, obrączek karbonowych lub obrączek platynowych.

Obrączki żółte złoto - jaką próbę tego kruszcu wybrać?

Obrączki żółte złoto wykonujemy w trzech próbach tego kruszcu. Pierwsza z nich - 333 (8-karatowa) to stop 33% złota z domieszkami innych metali szlachetnych. Cechuje ją jasny, słomkowy kolor oraz stosunkowo wysoka odporność na uszkodzenia. Próba 585 (14-karatowa) ma w sobie 58,5% czystego złota. Jest bardzo popularna, ze względu na dobry stosunek ceny do jakości. Jej kolor jest bardziej intensywny, a ponad połowa zawartości czystego kruszca gwarantuje, że pozostanie on po latach tak samo szlachetny. Najwyższą próbą, z jakiej wykonujemy złote obrączki Luva jest próba 750 (18-karatowa). Trzy czwarte jej składu to czyste złoto - dzięki temu kolor obrączek ślubnych jest nasycony, a obrączki zyskują wysoką wartość na lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium